Güzellik

Sarımsak yağının saç dökülmesine olan faydaları

Saç dökülmelerine karşı bilimsel ve doğal birçok yöntem geliştirilmiş ve bulunmuştur. Bunlardan birisi de, sarımsaktır. Aktarlarda satılan ve eczanelerde satılan bazı şampuanların içeriğinde bulunan sarımsak yağının yapılan araştırmalar sonucunda saç dökülmesine karşı etkili olduğu ortaya çıktı.

Genellikle genetik olan çoğu zaman ise hava, su, yediğimiz besinler, stres faktörü, sağlıksız saç boyaları vb. etkenlerin sebep olduğu saç dökülmesi sarımsak yağı sayesinde azalmakta tekrar saç çıkmasına da yardımcı olmaktadır.

Kötü beslenme nedeniyle yeterli vitamini ve minerali alamayan, saç derisinde ve saç köklerinde sorunlar olan, saç derisinde saçların dökülmesine neden olabilecek mantar enfeksiyonu gibi cilt sorunları bulunan insanlarda sarımsak yağının iyileştirici etkisi görülmüştür. Sarımsak, içeriğinde mevcut olan antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle saç dökülmesini engelleyen bir koruyucudur.  Ayrıca sarımsak yağının saçınızda bıraktığı kokuyu gidermek için alternatif kolay yöntemleri kullanabilirsiniz.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı