Hamilelik

Sarı Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi?

Kadınların genelinde yaşanan akıntı problemi hamilelik öncesi ve sonrasında oldukça rahatsız edici bir durumdur. Birçok nedene bağlı olarak gelişebilecek olan akıntı problemi anne olmayı planlayan kadınlar için ayrı bir sorun teşkil eder.

Planlanan hamilelik sürecinde her belirti anne adayı için acaba hamilemiyim sorusunu tetikler. Hamilelik öncesinde oluşan sarı akıntı hamilelik belirtisi midir gibi bir soru ile karşılaşıldığında, genellikle sarı akıntı fizyolojik olmayan akıntı grubunda yer almaktadır.

Gebelik sürecinde akıntı genellikle şeffaf ve kokusuz olarak kendini belli ettiği gibi hamilelik’te normal olarak kabul görür. Akıntının kıvamı koyulaşıp sarı, yeşil ve kahverengi gibi renklere dönüştüğünde bunun vajina enfeksiyonu olabilme ihtimali yüksektir. Bu durumda doktorunuza başvurarak bazı testlerin yapılması gereklidir.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu