Güzellik

Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ruj denilince, akla ilk gelen renk kırmızıdır ve modası hiçbir zaman bitmeyecek olan renktir. Kadını cesur ve özgüvenli gösteren bu renkte, yapılması ve yapılmaması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği sürece kadın, kırmızı ruj sayesinde istediği amaca ulaşabilir. Aksi takdirde tamamen bir yanlış makyaj seçimi yapmış olacaktır.

Cilt renginiz ile kırmızı rujun rengi aynı oranda olmalıdır. Örneğin; koyu bir cilt renginiz varsa tuğla kırmızısı gibi yakıcı kırmızı renkleri kullanabilirsiniz.

Kırmızı Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler iç resim

Kırmızı ruju kullanırken, gözleriniz için koyu makyaj yapmamalısınız. Göz makyajında daha hafif renkleri tercih etmelisiniz.

Ruj sürüldükten sonra akma olasılığına karşı hafif hareketlerle pudra tampon edilmelidir. Böylece dudak kenarlarından akarak, dişinize ve ağız kenarlarınıza sıvı akışı engellenmiş olur.

Sarı dişlere sahip kadınlar için kırmızı ruj, basit kaçabilmektedir. Bu nedenle, dişler için önceden özel bir bakım yapılmalıdır.

Kırmızı rujun siyah makyaj tonları yada doğal makyajsız görünüm ile etkisi daha çoktur.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu