Hamilelik

Kasık Ağrısı Hamilelik Belirtisi Midir?

Hamilelik sürecinde gün geçtikçe büyüyen rahim karın boşluğunda gerilmelere sebebiyet vermektedir. Birçok anne adayının anlam veremediği bu kasılmalar aslında çok normal olup hamilelik belirtileri kasık ağrısı olarak nitelendirilmiştir.

Anne karnındaki bebeğin sürekli hareket halinde olması ile hafif bir şekilde kasıklarda kasılma ve ağrı hissi son derece normal olarak kabul edilir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde, bebeğin biraz daha gelişmiş olması ve anne adayının kilo artışı ile vücut dengesinin bozulmuş olması nedeni ile kasılma ve ağrıların şiddeti artabilir. Kasıklarda oluşan ağrıları azaltabilmek için ayaklar karın bölgesine çekilerek istirahat edilir.

Oluşan bu ağrıların şiddeti aşırıya kaçıp dayanılmaz bir hal alır ise mutlaka doktorunuza danışarak gerekli müdahalenin yapılmasını sağlamak gerekir.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu