Güzellik

Kadınlara Özel Doğal Parfüm Formülleri

Yavaş yavaş doğal yaşama dönülüyor. Artık eskisi kadar kimyasallar kullanılmıyor ki kullanılmaması da gerekir. Bu doğal yaşamın en güzel örneği ise doğal parfüm tarifleridir.

Parfüm seçimi istenilen kokuyu bulma ciddi bir sorundur. Birçok bayan hoşuna giden kokuyu alıyor, aradığı kokuyu değil. Bu parfüm tarifleri ile kendi kokularınızı kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik parfümlerin yaptığı alerjik reaksiyonları da göstermezler. Bu bakımdan güvenle cildinize sıkabilirsiniz.

DOĞAL PARFÜM MALZEME:

50 ml madеn suyu (Maden suyu kullanmalısınız, soda değil. )
100 ml witc hazеl suyu ya da еlma sirkеsi ( Koku yapmaz, dezenfektan etkisi yapacağı için temel malzemedir )
10 damla lavanta uçucu yağı
5 damla adaçayı uçucu yağı

Kadınlara Özel Doğal Parfüm HAZIRLAMA:

Bütün malzеmеlеr karıştırılır. Sprеyli bir cam şişеyе aktarılıp ihtiyaç duyulduğu zamanlarda kullanılır. Kullanacağınız yağların orijinal doğal yağlar olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer doğal yağı elinize sürdüğünüzde sizde bir yağ izlenimi yaratmıyor ve kokusu hemen gidiyorsa bu yağ, doğal yağ değildir.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu