Yaşam

Evlilikte Mutluluğa Açılan Kapılar

İnsanlar evlenmeden önce evlilik için tozpembe hayaller kurarlar. Fakat son yıllarda artan boşanma oranları kurulan hayallerin sadece tozunun kaldığını gösteriyor.

Sizler için bu yazımızda evlilikte mutluluğa açılan kapılar hangileridir? Ne yaparsak mutlu bir evliliğin aslında hayal olmadığını araştırdık. 

Dikkat: Birbirinizi anlamalı, düşüncelerinize saygı göstermeli, birbirinizin dünyası üzerine olumlu adımlar atın.

Kabul: Eşinizin olumlu ve olumsuz hareketlerini kabul edin. Olumlu bir evlilik için ona yardımcı olmayı ihmal etmeyin

Minnettarlık ve Övgü: Eşinize sizin için yaptığı en ufak bir şeyde bile minnettar olduğunuzu gösteren kelimeler kullanarak, davranışlarınızla onu mutlu edin.

Destek: İyi günde, kötü günde çıktığınız yolda yaşayacağınız problemler karşısında mutlaka birbirinize destek verin.

Cesaretlendirme: Eşinizin düşündüğü bir projede, atılacağı bir işte, alacağı bir kararda onu pozitif yönde destekleyerek cesaretlendirin.

Takdir: Övgü alan ve takdir gören hareketleri karşısında mutlaka onu takdir edin. Olumlu düşünmek ve konuşmak eşlerin aralarındaki muhabbeti arttırır.

Sevgi ve şefkat: Yumuşak ve şefkat dolu bir diyalog ve fiziki temas içeren evlilikler sağlam bir sevgi ve saygı zemininde tutunur. Eşinize şefkat ve sevgi göstermeyi ihmal etmeyin.

Güvenlik ve huzur: Eşinize güven duyun ve bunu ona belli edin. Unutmayın; güven huzurdur.

Avutma ve empati: Eşinizi anladığınızı ona hissettirin ve gerektiğinde onunla empati kurmayı ihmal etmeyin.

Çocukluk: İlişkinizi devam ettirebilmeniz ve monotnluğunu yıkıp, aşkınızı alevlendirmek için çocuksu hareketleri kullanabilirsiniz. Ancak bu kriteri, çok sık kullanmamakla birlikte, eşinizin mutlu olacağı şekillerde yapın.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı