Diyet

Evde Kilo Nasıl Verilir

Genel olarak ev hanımları günlük ev işlerini bitirdikten sonra, oturmaktan sıkılır ve hamur işleri yapıp komşularını çaya çağırır. Bu da bol kalorili bir gün geçirilmesi anlamına gelir. Bir zaman sonra aşırı kilo alındığının farkına varıldığında, kilo verme yolları araştırmaya başlanılır.

İşte bu kısır döngüyü değiştirebilmek adına sizlere evde nasıl kilo verilir? Konusu hakkında bazı tavsiyelerde bulunmak istedik. Öncelikle yemek sadece vücudu gerektiği kadar beslemek için tüketilmelidir. Aşırı yemek tüketimi sizlere ileri yaşlarda sadece zor bir yaşamla birlikte, çeşitli hastalıkları da beraberinde getirir.

Böyle bir duruma düşmemek adına, önce beslenme alışkanlığımızı değiştirerek, düşük kalorili besin maddelerini tercih etmeliyiz. Bununla birlikte dengeli beslenmemizi zayıflatan egzersiz hareketleri ile destekleyerek, sağlıklı şekilde fit bir görüntüye ulaşabiliriz. Komşularınızı hamur işleri eşliğinde çaya çağırmak yerine, egzersiz yapmaya çağırabilirsiniz. Böylece birbirinizden aldığınız destekle, yaşam tarzınızı tamamen değiştirmiş olursunuz.

ZAYIFLAMAK İÇİN YAPILACAK EGZERSİZLER

  • Kolları ön tarafta birbirinin üstüne koyup, sırt düz olacak şekilde, oturma pozisyonu alın. Ortalama 30sn kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle bütün vücut kaslarınız çalışarak, yağ yakımınız kolaylaşacaktır.
  • Sırt üstü uzanıp, ayaklarınız yere basacak şekilde, bacaklarınızı kalçanıza doğru çekin. Kollarınızı öne uzatıp, dizlerinize doğru öne kalkıp, tekrar geri dönün. Başlangıç olarak 10 defa yapmanız yeterli olacaktır. Basen ve karın kaslarının çalışmasında oldukça faydalı bir harekettir.
  • İki tekli koltuğu bacak mesafeniz sığacak şekilde karşı karşıya yerleştirin. Bir koltuğa ayaklarınızı koyarken, arkanızda kalan koltuğa da ellerinizi destekli yerleştirip, vücudunuz askıda kalacak şekilde pozisyon alın. Kollarınız ve bacaklarınızdan destek alarak vücudunuzu aşağı yukarı doğru hareket ettirin. Zorlayıcı bir hareket olduğundan başlangıç da 5 defa yapmalısınız.

Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz egzersiz hareketleri, istikrarlı şekilde yapıldığında olumlu sonuçlar alınacaktır.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu