Pratik Bilgiler

Ebced Hesabı Nasıl Yapılır?

Ebced Hesabının Yapılışı ve Yorumlanması

Bir önceki yazımızda sizlere kısaca Ebced Hesabı konusundan bahsetmiştik. Ebced hesabı ile çocuklarınıza isim koyarken onların karakterist özelliklerine yön verme şansınız vardır. Aşağıdaki adımları takip ederek aklınızdaki isimlerin Ebced değerlerini öğrenebilirsiniz.

Ebced hesabı ile ilgili merak ettiklerinizi ve sormak istediklerinizi alt kısımda ki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

[Anne Adı + Çocuk Adı ]/ 9 Kalan sayı “Akıl” verir. Yani anne ve çocuğun isminin değerlerini topladıktan sonra (mod 9)’ a göre çıkan sonuç sizin akıl değeriniz olacaktır. 9 en üst 1 en alt seviyedir.

[Baba Adı + Çocuk Adı ]/ 9 Kalan sayı “Fikir” verir. Burada da baba ile çocuğu toplayıp yine (mod 9) ‘ a göre kalan sonuç bulunur. Buda çocuğun fikir değerini belirler ki bu da 9 ile 1 arasında değişmektedir.

Şimdi de burcunun ne olduğunu hesaplamayı öğrenelim…

12 burcun isimleri şunlardır:

1- Koç,
2- Boğa,
3- İkizler,
4- Yengeç,
5- Aslan,
6- Başak,
7- Terazi,
8- Akrep,
9- Yay,
10- Oğlak,
11- Kova,
12- Balık.

[Anne Adı + Çocuk Adı] / 12 Buradan kalan değer burcunuzun ne olduğunu belirler. Anne ile çocuğun yaşları toplamının (mod 12) ‘ye göre hesabından kalan değer çocuğun hangi burç olduğunu öğrenmenizi sağlar.

EBCED HESAPLAYABİLMENİZ İÇİN HARFLERİN SAYISAL DEĞERLERİ TABLOSU

Ebced Hesabı sayısal tablosu

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu