Diyet

Doğum Sonrası Kilo Vermek

Doğum sırasında kadınlar 9 ay içerisinde minimum 12 kiloya kadar birikim gerçekleşmektedir, bu birikimi doğum sonrasında atmak çok kolay diyebilmek mümkün değil. Bu yazımızda doğum sonrası forma girmek için yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Doğum Sonrası Kilo Vermek

Yeme alışkanlığı: Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinde yağlı yiyeceklerden uzak durulmalı, yemeklerde çoğunlukla yeşillik tüketilmelidir. Bol miktarda meyve tüketimi önerilir, çeşitlerinden kaçınmayın.

Spor: Doğum sonrasında başlangıçta günlük 20 dakika sabah yürüyüşü, yaklaşık 2 hafta sonra ise 20 dakika sabah koşusuna geçilmelidir. Bu sayede vücut üzerindeki ağırlığı kolaylıkla atabilecektir.

Su: Su oldukça önemlidir, hem anne sütü hem de sağlık için su bol bol tüketilmelidir ki forma girmek için de günlük 2 LT su önermekteyiz.

Önemli: Doğum sonrası süt, yoğurt, gibi protein kaynakları azaltılmamalıdır, anne sütünün sağlıklı olabilmesi için protein ve kalsiyum almanız gerekir. Deniz ürünlerinden de kaçınmamanız gerekir.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu