Diyet

Diyet Yapmadan 5 Kilo Vermenin Yolu

Diyetsiz 5 kilo verebilirsiniz

Günümüzde kilo vermenin en kolay yolunun diyet olduğunu düşünüyoruz. Bunun için kitaplara başvuruyor, doktorlara danışıyor gereksiz yere vakit ve para kaybediyoruz. Aslında kitaplardan yardım almadan, diyet programlarına tabi olmadan yapacağımız birkaç ufak yöntem bize kolayca kilo verme konusunda yardımcı olacak.

Bunlar neler mi? Sizin için derledik…

Diyet Yapmadan 5 Kilo Verme

  1. Yemek öncesinde 1 bardak su içmek:Doygunluk hissi verir ve fazla yemek yeme problemini giderir.
  2. Yemek esnasında yapılacak küçük değişiklikler:Salata veya yemeğinizi krema ile tatlandırmak yerine sirke kullanmayı deneyin. En az 80 kalori daha az alırsınız.
  3. Tatlı olarak biraz siyah çikolata yiyin:Siyah çikolata kek veya kurabiyeden alacağınız şeker alımınızı azaltacak, fazla kaloriden sizi koruyacaktır.
  4. Porsiyonlarınızı abartmayın, küçük tutun:Yemelik porsiyonlarınızı normal boyutlarda tutmak kilo vermenizde yardımcı olacaktır. Küçük tabaklara koyacağınız yemek beyin algınızı yanıltacak yemeğinizi fazla gösterecektir. Ayrıca bitiremediğiniz yemeği buzdolabına koymanız kısa bir zaman geçtikten sonra yemeği tekrar yeme algınızı azaltacaktır.
  5. Daha fazla hareket edin:Gün içerisinde mutlaka gereğinden fazla hareket edin. Rutin temponuzu bir nebzede olsun yükseltmeniz kalorinizin yakılmasına sebep olacaktır. İşyerinde ve kısa dilimler halinde işyerinizin etrafında yapacağınız yürüyüşler, asansör yerine merdiven kullanımı, arabanız varsa işyerinizin biraz uzağına park ederek yürüyüş yapmanız kalori yakmanıza yani kilo vermenize yardımcı egzersizlerdir.

Yukarıda görüldüğü gibi yemek alışkanlığınızı düzenleyerek, ek uygulamalara gerek kalmadan zayıflayabilir ve kilonuzu koruyabilirsiniz.

Nalan Yaşar

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü Mezunuyum. Aynı zamanda yüksek lisansımı kadınlar ile ilgili konular üzerine yapmaktayım. Profesyonel olarak açtığım web siteme kadınlar ile alakalı bilgiler makaleler yazmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu